Stezka v korunách stromů

1,4 km

Vyhlídková a naučná trasa od kořenů do korun stromů, která se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Hned vedle najdete restauraci s dětským hřištěm.

Janské Lázně

1,6 km

Aquacentrum, posilovna, masáže, kino, restaurace, cukrárny, léčebné prameny, dolní stanice kabinkové lanovky na Černou horu (celoroční provoz), půjčovna kol, koloběžek, lyží, čtyřkolek.

 

Hoffmanova bouda

1,9 km

V zimě moderní sedačková lanovka na Černou horu, centrální parkoviště, restaurace, stanice autobusu - možné velmi snadno dojet do Pece pod Sněžkou, půjčovna kol, koloběžek, lyží.

Černý důl

4,5 km

Severozápadně od středu města se nachází skiareál, který je součástí SkiResortu Černá hora - Pec. Můžete zde najít Snowpark či dětskou sjezdovku Kidpark. Restaurace v místě jsou samozřejmostí.

Černá hora

vrchol 6,7 km

Výškou 1.299 metrů patří mezi třetí nejprominentnější horu Krkonoš, kde se nachází například rozhledna, turistické a cyklistické trasy do Pece pod Sněžkou nebo ke krkonošským rašeliništím.

Sněžka

18 km

Sněžka je významná dominanta východní části Krkonoš. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice, nejvyšší bod se nachází na polské straně hranice, několik metrů západně od kaple sv. Vavřince.

Trutnov

18 km

Město Trutnov leží v Krkonošském podhůří na řece Úpě. Podle počtu obyvatel je 35. největším městem České republiky. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.

ZOO Dvůr Králové

35 km

Vedle klasické pěší pochůzky mezi expozicemi tradiční zoo umožňuje v části safari také projížďky mezi zvířaty buď upravenými turistickými autobusy, anebo ve vlastních vozech návštěvníků.

Barokní hospital Kuks

40 km

Hospital s kostelem Nejsvětější Trojice vznikl z podnětu hraběte Františka Antonína Šporka. Na terase před kostelem jsou umístěny kopie soch Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.